Výrobci

Reklama
Otáčející reklama Otáčející reklama

Kontakt

Počítadlo přístupů

TOPlist

Newsletter
Treková obuv 0 zboží

Treková obuv
Boty, které jsou obecně určeny pro pobyt a pohyb v přírodě. Ideální trekové boty jsou vždy přizpůsobeny terénu, který mají zvládat a pro který jsou navrženy. Jinak řečeno, trekové boty rozlišujeme podle zátěže, kterou jsou schopny vydržet a poskytnout svému nositeli bezpečný krok a patřičné pohodlí, toto musí být vztaženo vždy k prostředí, pro které jsou boty určeny. V měkkých teniskách se budu dobře cítit ve městě na asfaltu, ale pro túru v Alpách to nebude ta pravá volba.
Pro dělení se mohou používat různé stupnice a my jsme zvolili slovní popis, který zachycuje určení tak nějak nejsrozumitelněji.

Boty pro lehký treking - lehčí kotníkové boty, svršek je většinou z kombinace kůže a syntetických materiálů a často s membránou, která zabraňuje vniknutí vody do boty a zároveň je prodyšná a dýchá. Podešev je měkčí a je přizpůsobena chůzi v přírodě. Taková bota Vám dobře bude sloužit při chůzi v lehčím terénu, prakticky všechny české hory vyhovují specifikaci pro lehký treking.

Boty pro těžší treking - boty jsou již se silnější výztuhou, převládají celokožené modely nebo modely z kombinace kůže a syntetických materiálů. Ideálem je u celokožených modelů co nejmenší počet švů na exponovaných místech. Podešev s hlubším a ostřejším vzorkem je z tužší směsi gumy a je v přední části tvarována do kolíbky, pro usnadnění chůze po rovném povrchu. Celá řada technologií v podešvi a mezipodešvi, které zajišťují pohodlí a bezpečné uložení chodidla při chůzi v terénu s batohem.

Boty pro VHT - boty této kategorie jsou určeny pro pohyb ve vysokohorském terénu čemuž musí odpovídat celková konstrukce boty. Použitý svršek může být celokožený ze silnější a odolnější kůže nebo z vysoce odolných syntetických tkanin. Kladen je velký důraz na odolnost vnějších vrstev a často se používá gumový lem k ochraně nejexponovanějších částí boty. Vnitřní výztuha z lehkých a velmi pevných materiálů dodává botě tuhost a většina bot v této kategorii je přizpůsobena pro upnutí stoupacích želez nebo-li maček. Podešev je přizpůsobena pohybu v těžkém terénu a svým tvarem a složením umožňuje i lezení.

Horolezecké boty - specifikace je velmi podobná botám pro VHT s tím, že všechny horolezecké boty mohou používat mačky a to buď poloautomatické nebo automatické. Boty jsou uzpůsobeny pro různé typy lezení - skála, led, dry tooling, mixy, pohyb po ledovci atd.

Expediční boty - boty, které se dají využít k expedicím na nejvyšší hory světa, do trvale zaledněných oblastí a využívají se všude tam, kde je třeba zajistit extrémní odolnost svrchního materiálu, maximální zateplení a izolaci před vnějšími teplotními vlivy a zároveň poskytnout možnost pohybu ve velmi exponovaném a komplikovaném terénu. Tuto specifikaci splňují tradičně plastové skeletové boty, tzv. duplexy a nově jsou to boty trojdílné s implementovaným pevným návlekem.

Ferátové boty - kategorie, která stále nabírá na popularitě. Boty určené pro zajištěné lezecké cesty (italsky via ferrata, německy klettersteig). Boty jsou uzpůsobeny celkovou konstrukcí, ale hlavně tvarem a složením směsi v podešvi, pro jednodenní pohyb ve skalnatém terénu. Boty musí výborně sedět na noze, mají volněji uložený kotník, gumový lem pro vnější ochranu a hlavně perfektně přilnavou podešev s prvky usnadňujícími lezení na skále a pohyb po ferátovém železe (žebříky a stupy).

Kategorie neobsahuje žádné produkty.Košík  

(prázdný)

Přihlášení

AKTUALITY

Pro všechny naše zákazníky nabízíme partnerskou slevu 25% do autorizovaného eshopu adidas. Sleva se aktivuje při objednávce slevovým kódem SU471X20.

 

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Akční nabídka

Všechny slevy

Otáčející reklama Otáčející reklama